PARDOT: CONTENT

Pardot daje Ci kontrolę nad kontentem, jaki wykorzystujesz w swoich działaniach marketingowych.

CUSTOM REDIRECTS

Custom Redirects umożliwiają śledzenie linków na Twojej stronie lub stronach zewnętrznych jak na przykład portale społecznościowe. Kliknięcie w link pojawi się jako aktywność w profilu prospekta. Możesz również wyświetlić listę osób, które kliknęły w link.

ABY UTWORZYĆ NOWY CUSTOM REDIRECT:

 1. Nawiguj do Marketing > Automation > Content > Custom Redirects.Custom Redirect - nawigacja
 2. Kliknij + Add Custom Redirect
 3. W polu Name wprowadź nazwę dla Custom Redirect.
 4. Wybierz odpowiedni folder.
 5. (opcjonalnie) Dodaj Tagi.
 6. Wybierz odpowiednią kampanię, w ramach której tworzysz Custom Redirect.
 7. W polu Destination URL wprowadź wybrany link.Custom Redirect - kreator
 8. Tworząc Completion Action, możesz wywołać określoną akcję kiedy zostanie wykorzystany Custom Redirect.Custom Redirect - Completion Actions

KIEDY NALEŻY KORZYSTAĆ Z CUSTOM REDIRECTS?

Custom Redirects (Przekierowania) z pewnością będą przydatne przy określeniu skuteczności reklam na zewnętrznych stronach (na przykład Danner Ads). Dzięki wykorzystaniu przekierowań dowiesz się, jak wiele osób klika w Twoje reklamy. Custom Redirects przydadzą się również przy udostępnianiu linków na Twitterze, Facebooku czy LinkedIn. Kliknięcie w link zostanie automatycznie odnotowane w aktywnościach prospekta.

DYNAMIC CONTENT

Dzięki Dynamic Content możesz przekazywać klientom różne warianty treści na podstawie określonych kryteriów. Kiedy klient spełni warunki, zostaną mu przedstawione treści w odpowiednim wariancie. Na przykład, Dynamiczny Kontent możesz wykorzystać, aby spersonalizować temat wysyłanej wiadomości używając opcji Advanced Subject Composer, dzięki czemu nadasz wiadomości odpowiedni tytuł w zależności od tego, do kogo jest ona skierowana. Ważne, aby pamiętać, że Dynamic Content skierowany jest tylko i wyłącznie do prospektów. Użytkownicy odwiedzający stronę (Visitors) nie posiadają jeszcze odpowiednich właściwości, by spełnić kryteria, na podstawie których odpowiedni wariant treści zostałby im przedstawiony.

 1. Nawiguj do Marketing > Automation > Content > Dynamic Content.Dynamic Content - nawigacja
 2. Kliknij + Add Dynamic Content.
 3. W polu Name wprowadź nazwę dla Dynamic Content.
 4. Wybierz odpowiedni folder.
 5. (opcjonalnie) Dodaj Tagi.Dynamic Content - kreator
 6. W Default Content określ treści, jakie otrzyma użytkownik nie znajdujący się na liście Prospects.
 7. Variations to poszczególne rodzaje treści wyświetlane na podstawie wybranych kryteriów. Podczas tworzenia Variation uwzględnij typ relacji pomiędzy kryteriami jak i ich wartość, a następnie określ wyświetlane treści, gdy kryteria zostaną spełnione.Dynamic Content - warianty
 8. Kliknij save, aby zapisać zmiany.